KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12318052
nr 1231 8052
Carl Kaldén
(1877-1963), Sverige
Oljemålningar, 3 st, Ulvsudna. Olja på pannå. Olja på duk, signerad. 58x46
Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 januari 2019
kl 19:33:07
24/1 19:10:47
Carl Kaldén
Läs mer om Carl Kaldén